Mikkelin seudun Muisti ry

Yhteystiedot

Työntekijät

Yhdistys

Asiantuntija- ja tukikeskus Etelä-Savon Muistiluotsi

  • Etelä-Savon Muistiluotsin toiminnanvastaava Jaana Koinsaari (työfysioterapeutti, TtM, YTM) p. 0400 539 007, jaana.koinsaari@esmuistiluotsi.fi
  • Mikkeli
    • Muistiluotsiasiantuntija Riitta Halonen (fysioterapeutti YAMK) p. 040 559 2000, riitta.halonen@esmuistiluotsi.fi
      • Vastuualue vertaistukitoiminta
    • Muistiluotsiasiantuntija Hanna Kuitunen (terveydenhoitaja, TtM) p. 0400 174 706, hanna.kuitunen@esmuistiluotsi.fi
      • Vastuualue vapaaehtoistoiminta
  • Savonlinna
    • Kylpylaitoksentie 7, 57130 Savonlinna
    • Muistiasiantuntija Eeva Liisa Salminen (muistineuvoja, muistikoordinaattori) p. 050 593 2353, eevaliisa.salminen@esmuistiluotsi.fi
      • Vastuualue: Muistiluotsitoiminnan koordinointi ja toteuttaminen Itä-Savon toiminta-alueella (Savonlinna, Kerimäki, Punkaharju, Enonkoski, Savonranta, Rantasalmi ja Sulkava).

Päin Mäntyä -hanke

  • hankevastaava Jaana Paasonen p. 050 314 2111, jaana.paasonen@msmuisti.fi
  • hanketyöntekijä Helmi Ahvenniemi p. 050 442 4488, helmi.ahvenniemi@msmuisti.fi

ETELÄ-SAVON MUISTIYHDYSHENKILÖT

Jos olet huolissasi omasta tai läheisesi muistista, voit ottaa yhteyttä alueesi muistihoitajaan:

 :

  • Geriatrian yksikkö: puh. 040 359 6929
  • HIRVENSALMI: puh. 050 337 3960, 050 440 5425 tai 044 794 5109 
  • JUVA: puh. 0400 135 093 tai 0400 293 810 
  • KANGASNIEMI: puh. 040 039 9153 (to-pe)
  • MIKKELI:

-       Mikkelin kaupunkialue: puh. 040 129 4388

-       Anttola: puh. 044 794 5003  

-       Haukivuori: puh. 044 794 5622              

-       Ristiina: puh. 044 794 5044    

  • MÄNTYHARJU: puh. 040 8446 038
  • PERTUNMAA: puh. 040 359 7226  
  • PUUMALA: puh. 044 794 5521 tai 050 071 2788
  • PIEKSÄMÄKI puh: 0440 882 328 tai 044 799 5603