Mikkelin seudun Muisti ry

Yhteystiedot

Työntekijät

Yhdistys

  • puheenjohtaja Marketta Evola
  • va. toiminnanjohtaja Taru Vartiainen (sairaanhoitaja, terveydenhoitaja) p. 0400 539 007, taru.vartiainen@esmuistiluotsi.fi
  • järjestöassistentti Anne Heinonen p. 040 8277 353, jarjestoassistentti@esmuistiluotsi.fi

Asiantuntija- ja tukikeskus Etelä-Savon Muistiluotsi

  • Etelä-Savon Muistiluotsin toiminnanvastaava Taru Vartiainen (sairaanhoitaja, terveydenhoitaja) p. 0400 539 007, taru.vartiainen@esmuistiluotsi.fi
  • Mikkeli
    • Muistiluotsiasiantuntija Riitta Halonen (fysioterapeutti YAMK) p. 040 559 2000, riitta.halonen@esmuistiluotsi.fi
      • Vastuualue vertaistukitoiminta
    • Muistiluotsiasiantuntija Hanna Kuitunen (terveydenhoitaja, TtM) p. 0400 174 706, hanna.kuitunen@esmuistiluotsi.fi
      • Vastuualue vapaaehtoistoiminta
  • Savonlinna
    • Kylpylaitoksentie 7, 57130 Savonlinna
    • Muistiasiantuntija Eeva Liisa Salminen (muistineuvoja, muistikoordinaattori) p. 050 593 2353, eevaliisa.salminen@esmuistiluotsi.fi
      • Vastuualue: Muistiluotsitoiminnan koordinointi ja toteuttaminen Itä-Savon toiminta-alueella (Savonlinna, Kerimäki, Punkaharju, Enonkoski, Savonranta, Rantasalmi ja Sulkava).

Päin Mäntyä -hanke

  • hankevastaava Jaana Paasonen p. 050 314 2111, jaana.paasonen@msmuisti.fi
  • hanketyöntekijä Helmi Ahvenniemi p. 050 442 4488, helmi.ahvenniemi@msmuisti.fi

ESSOTEN muistihoitajien yhteystiedot

Jos olet huolissasi omasta tai läheisesi muistista, voit ottaa yhteyttä alueesi muistihoitajaan: