Yhteystiedot

Muistiliitto ry
p. 09 6226 200 (ma-to 10-14)
toimisto@muistiliitto.fi, etunimi.sukunimi@muistiliitto.fi

Toimistot

  • Muistiliitto ry, keskustoimisto, Pasilanraitio 9 B, 00240 Helsinki
  • Muistiliitto ry, Väli-Suomen aluetoimisto / Markus Marttunen ja Krista Pajala, Matarankatu 6 A 1, 40100 Jyväskylä
  • Muistiliitto ry, Pohjois-Suomen aluetoimisto / Taina Laakso, Kansankatu 53, 90100 Oulu

Muistiliiton henkilöstö

Koko henkilöstön valokuva täällä (2/2016).

Eila Okkonen
toiminnanjohtaja
puh. puh. 09 6226 2010, 040 455 1329
eila.okkonen@muistiliitto.fi
Muistiliiton kehittäminen, toiminta ja hallinto sekä yhteiskuntasuhteet. Muisti-lehden päätoimittaja.

Anna Tamminen
järjestöjohtaja
puh. 09 6226 2011, 040 455 1330
anna.tamminen@muistiliitto.fi
Järjestö- ja aluetyön kehittäminen ja johtaminen, jäsenpalvelujen kehittäminen.

Minna Teiska
kehittämispäällikkö
puh. 09 6226 2061, 044 727 7406
minna.teiska@muistiliitto.fi
Kehittämishankkeet ja -projektit, kehittämis- ja koulutuskokonaisuudet (työharjoittelut ja opinnäytetyöt), Muistikonferenssi.

Mailis Heiskanen
projektikoordinaattori, Muistineuvo-hanke
puh. 09 6226 2018, 050 571 3551
mailis.heiskanen@muistiliitto.fi
Muistineuvo- ja Vertaislinja-puhelinpalvelut, Vertaislinja-keskustelupalsta, Muisti-KaVeRi-toiminta

Minna Hietakangas
viestinnän asiantuntija
puh. 09 6226 2023, 050 524 2190
minna.hietakangas@muistiliitto.fi
Ulkoinen viestintä ja mediayhteistyö. Muistisairauden monet kasvot -kampanja.

Heidi Härmä
viestintäkoordinaattori, Muisti-lehden toimitussihteeri
puh. 09 6226 2015, 044 727 8715
heidi.harma@muistiliitto.fi
Muistiliiton yleisviestintä, verkkoviestintä ja sosiaalinen media, järjestön sisäinen viestintä.

Jasmiina Jokinen
juridinen asiantuntija, Arjen asiamies -hanke
puh. 09 6226 2030, 044 7277 404
jasmiina.jokinen@muistiliitto.fi
Arjen asiamies -hankkeen juridinen sisältö ja neuvonta

Kaisa Kauhanen
projektisuunnittelija, Iloa ja voimaa -vapaaehtoishanke
puh. 09 6226 2024, 044 727 7401
kaisa.kauhanen@muistiliitto.fi
Muistiyhdistysyhteistyö, vapaaehtoistoiminnan koulutus

Kaisa Korhonen
toimistosihteeri
puh. 09 6226 2014, 040 455 1327
kaisa.korhonen@muistiliitto.fi
Henkilöstö- ja taloushallinnon alustavat tehtävät, laskutus ja lahjoitukset.

Kirsti Kuusterä
asiantuntija, kansallisen muistiohjelman järjestöllinen toteuttaminen
puh. 09 6226 2012, 044 727 7400
kirsti.kuustera@muistiliitto.fi
Kansallinen muistiohjelma, muistiystävällinen Suomi ja muistisairauksiin liittyvät asenteet, Muistiaktiivit, paikallisen vaikuttamistyön tukeminen.

Taina Laakso
asiantuntija, järjestötyö (Pohjois-Suomi)
puh. 09 6226 2060, 044 727 7402
taina.laakso@muistiliitto.fi
Järjestötyön ohjaus, neuvonta ja kehittäminen sekä muistiluotsikoordinaatio ja verkoston tuki.

Mari Luonsinen
suunnittelija, Arjen asiamies -hanke
puh. 09 6226 2025, 044 376 7433
mari.luonsinen@muistiliitto.fi
Arjen asiamies -hankkeen toimintojen organisointi, neuvonta.

Markus Marttunen
asiantuntija, järjestötyö (Väli-Suomi)
puh. 09 6226 2022, 045 657 8879
markus.marttunen@muistiliitto.fi
Järjestötyön ohjaus, neuvonta ja kehittäminen sekä muistiluotsikoordinaatio ja verkoston tuki. Järjestö- ja hanketyön arviointi ja menetelmät.

Krista Pajala
muistiluotsikoordinaattori
puh. 09 6226 2013, 050 331 8915
krista.pajala@muistiliitto.fi
Muistiluotsi-asiantuntija- ja tukikeskusverkoston valtakunnallinen koordinointi ja verkoston tuki ja neuvonta.

Anita Pohjanvuori
asiantuntija, kansallisen muistiohjelman järjestöllinen toteuttaminen
puh. 09 6226 2019, 050 430 9815
anita.pohjanvuori@muistiliitto.fi
Kansallinen muistiohjelma, aivoterveys, muistiystävällinen Suomi ja muistisairauksiin liittyvät asenteet, hoiva- ja hoitotyö, Hyvän hoidon kriteeristö sekä osaamisen kehittäminen.

Satu Railosvuo
projektikoordinaattori, Muistipuisto-hanke
puh. 040 5404 984
satu.railosvuo@muistiliitto.fi
Muistipuisto-hankkeen (Miina Sillanpään Säätiö ja Muistiliitto) suunnittelu ja toteutus.

Virva Ryynänen
asiantuntija, työikäisten muistisairaiden hoito- ja palvelujärjestelmä
puh. 09 6226 2021, 050 469 6480
virva.ryynanen@muistiliitto.fi
Alle 65-vuotiaiden (työikäisten) ja heidän perheidensä muistisairauksiin liittyvät asiat.

Anna Salmi
asiantuntija, järjestötyö (Etelä-Suomi)
puh. 09 6226 2017, 050 525 2076
anna.salmi@muistiliitto.fi
Järjestötyön ohjaus, neuvonta ja kehittäminen.

Christina Söyri
toimistoassistentti
puh. 09 6226 2026, 044 727 7201
christina.soyri@muistiliitto.fi
Verkkokauppa ja materiaalitilaukset, toimistopalvelut.

Anna Valkeajoki (perhevapaalla)
juridinen asiantuntija, Arjen asiamies -hanke
puh. 09 6226 2030, 044 727 7404
anna.valkeajoki@muistiliitto.fi
Arjen asiamies -hankkeen juridinen sisältö ja neuvonta.