Yhteystiedot

Kuvituskuva: Nainen halaa vanhempaa naista ulkona.

Yhteystiedot

Muistiliitto ry
p. 09 6226 200 (ke–to klo 10–11 ja 12–14)
toimisto@muistiliitto.fi, etunimi.sukunimi@muistiliitto.fi

Materiaalitilaukset verkkokaupasta.

Toimistot

  • Muistiliitto ry, keskustoimisto, Pasilanraitio 9 B, 00240 Helsinki
  • Muistiliitto ry, Väli-Suomen aluetoimisto / Krista Pajala ja Sanna-Kaisa Huhtala, Matarankatu 6 A 1, 40100 Jyväskylä
  • Muistiliitto ry, Pohjois-Suomen aluetoimisto / Pilvi Sauvola, Kansankatu 53, 90100 Oulu

Muistiliiton henkilöstö

Katariina Suomu
toiminnanjohtaja
puh. 050 567 6445
katariina.suomu@muistiliitto.fi

Anna Tamminen
järjestöjohtaja
puh. 09 6226 2011, 040 455 1330
anna.tamminen@muistiliitto.fi
Järjestö- ja aluetyön kehittäminen ja johtaminen, jäsenpalvelujen kehittäminen, Etelä-Suomen alueen yhdistysten yhteyshenkilö.

Minna Teiska
kehittämispäällikkö
puh. 09 6226 2061, 044 727 7406
minna.teiska@muistiliitto.fi
Kehittämishankkeet ja -projektit, kehittämis- ja koulutuskokonaisuudet (työharjoittelut ja opinnäytetyöt), Muistikonferenssi.

Johanna Virkanen
Talouspäällikkö
puh. 044 7277 405
johanna.virkanen@muistiliitto.fi

Mailis Heiskanen
neuvontakoordinaattori
puh. 09 6226 2018, 050 571 3551
mailis.heiskanen@muistiliitto.fi
Muistineuvo- ja Vertaislinja -puhelinpalveluiden valtakunnallinen koordinaatio, Tukinet-keskustelupalsta, Muistiluotsikoordinaatio ja verkoston tuki (Etelä-Suomi).

Sanna-Kaisa Huhtala
asiantuntija, järjestötyö (Väli-Suomi)
puh. 09 6226 2022, 045 657 8879
sanna-kaisa.huhtala@muistiliitto.fi
Järjestötyön ohjaus, neuvonta ja kehittäminen sekä muistiluotsikoordinaatio ja verkoston tuki. Järjestö- ja hanketyön arviointi ja menetelmät.

Kaisa Korhonen
toimistosihteeri
puh. 09 6226 2014, 040 455 1327
kaisa.korhonen@muistiliitto.fi
Henkilöstö- ja taloushallinnon alustavat tehtävät, laskutus ja lahjoitukset.

Kirsi Korhonen
Viestintäpäällikkö
puh. 050 5432 545
kirsi.korhonen@muistiliitto.fi

Taina Laakso (opintovapaalla)
asiantuntija, järjestötyö (Pohjois-Suomi)
puh. 09 6226 2060, 044 727 7402
taina.laakso@muistiliitto.fi

Anne Leinonen
viestintäkoordinaattori
puh. 09 6226 2015, 044 727 8715
anne.leinonen@muistiliitto.fi
Sisäinen ja ulkoinen viestintä.

Krista Pajala
muistiluotsikoordinaattori
puh. 09 6226 2013, 050 331 8915
krista.pajala@muistiliitto.fi
Muistiluotsi-asiantuntija- ja tukikeskusverkoston valtakunnallinen koordinointi ja verkoston tuki ja neuvonta.

Anita Pohjanvuori
asiantuntija, työikäisten muistisairaiden hoito- ja palvelujärjestelmä
puh. 09 6226 2019, 050 430 9815
anita.pohjanvuori@muistiliitto.fi
Muistisairauksiin liittyvät asenteet ja osaamisen kehittäminen.

Outi Ronkainen
asiantuntija
puh. 09 6226 2027, 044 7277 403
outi.ronkainen@muistiliitto.fi
Ennakoi ja tue muistiystävällistä asumista -hanke ja Attendo yhteistyö

Pilvi Sauvola
Asiantuntija, järjestötyö (Pohjois-Suomi)
puh. 044 7277 402
pilvi.sauvola@muistiliitto.fi
Järjestötyön ohjaus, neuvonta ja kehittäminen sekä muistiluotsikoordinaatio ja verkoston tuki.

Mailis Heiskanen
neuvontakoordinaattori
puh. 09 6226 2018, 050 571 3551
mailis.heiskanen@muistiliitto.fi
Muistineuvo- ja Vertaislinja -puhelinpalveluiden valtakunnallinen koordinaatio, Tukinet-keskustelupalsta, Muistiluotsikoordinaatio ja verkoston tuki (Etelä-Suomi).