Yhteystiedot

Muistiliitto ry
p. 09 6226 200 (ma–to 10–14)
toimisto@muistiliitto.fi, etunimi.sukunimi@muistiliitto.fi

Toimistot

  • Muistiliitto ry, keskustoimisto, Pasilanraitio 9 B, 00240 Helsinki
  • Muistiliitto ry, Väli-Suomen aluetoimisto / Krista Pajala, Matarankatu 6 A 1, 40100 Jyväskylä
  • Muistiliitto ry, Pohjois-Suomen aluetoimisto / Taina Laakso, Kansankatu 53, 90100 Oulu

Muistiliiton henkilöstö

Koko henkilöstön valokuva täällä. (3/19)

Katariina Suomu
toiminnanjohtaja
puh. 050 567 6445
katariina.suomu@muistiliitto.fi

Anna Tamminen
järjestöjohtaja
puh. 09 6226 2011, 040 455 1330
anna.tamminen@muistiliitto.fi
Järjestö- ja aluetyön kehittäminen ja johtaminen, jäsenpalvelujen kehittäminen.

Minna Teiska
kehittämispäällikkö
puh. 09 6226 2061, 044 727 7406
minna.teiska@muistiliitto.fi
Kehittämishankkeet ja -projektit, kehittämis- ja koulutuskokonaisuudet (työharjoittelut ja opinnäytetyöt), Muistikonferenssi.

Mailis Heiskanen
neuvontakoordinaattori
puh. 09 6226 2018, 050 571 3551
mailis.heiskanen@muistiliitto.fi
Muistineuvo- ja Vertaislinja -puhelinpalveluiden valtakunnallinen koordinaatio, Tukinet-keskustelupalsta, Muistiluotsikoordinaatio ja verkoston tuki (Etelä-Suomi).

Sanna-Kaisa Huhtala
asiantuntija, järjestötyö (Väli-Suomi)
puh. 09 6226 2022, 045 657 8879
sanna-kaisa.huhtala@muistiliitto.fi
Järjestötyön ohjaus, neuvonta ja kehittäminen sekä muistiluotsikoordinaatio ja verkoston tuki. Järjestö- ja hanketyön arviointi ja menetelmät.

Kaisa Kauhanen
projektisuunnittelija, Iloa ja voimaa -vapaaehtoishanke
puh. 09 6226 2024, 044 727 7401
kaisa.kauhanen@muistiliitto.fi
Muistiyhdistysyhteistyö, vapaaehtoistoiminnan koulutus.

Kaisa Korhonen
toimistosihteeri
puh. 09 6226 2014, 040 455 1327
kaisa.korhonen@muistiliitto.fi
Henkilöstö- ja taloushallinnon alustavat tehtävät, laskutus ja lahjoitukset.

Tapio Koskenmäki
asiantuntija, kansallisen muistiohjelman järjestöllinen toteuttaminen
puh. 044 376 7433
tapio.koskenmaki@muistiliitto.fi

Taina Laakso
asiantuntija, järjestötyö (Pohjois-Suomi)
puh. 09 6226 2060, 044 727 7402
taina.laakso@muistiliitto.fi
Järjestötyön ohjaus, neuvonta ja kehittäminen sekä muistiluotsikoordinaatio ja verkoston tuki.

Anne Leinonen
viestintäkoordinaattori
puh. 09 6226 2015, 044 727 8715
anne.leinonen@muistiliitto.fi
Sisäinen ja ulkoinen viestintä.

Jonna Lång
tiedottaja
puh. 050 524 2190
jonna.lang@muistiliitto.fi
Hankkeiden viestintä.

Päivikki Paakkanen
projektisuunnittelija, Iloa ja voimaa -vapaaehtoishanke
puh. 09 6226 2053, 044 727 7405
paivikki.paakkanen@muistiliitto.fi
Muistiyhdistysyhteistyö, Muistikummit.

Krista Pajala
muistiluotsikoordinaattori
puh. 09 6226 2013, 050 331 8915
krista.pajala@muistiliitto.fi
Muistiluotsi-asiantuntija- ja tukikeskusverkoston valtakunnallinen koordinointi ja verkoston tuki ja neuvonta.

Anita Pohjanvuori
asiantuntija, työikäisten muistisairaiden hoito- ja palvelujärjestelmä
puh. 09 6226 2019, 050 430 9815
anita.pohjanvuori@muistiliitto.fi
Muistisairauksiin liittyvät asenteet ja osaamisen kehittäminen.

Tiia Pehkonen
assistentti
puh. 044 727 7201
tiia.pehkonen@muistiliitto.fi
Verkkokaupan tilaukset ja lähetykset.

Outi Ronkainen
asiantuntija
puh. 09 6226 2027, 044 7277 403
outi.ronkainen@muistiliitto.fi
Minun valintani -hankkeen suunnittelu ja toteutus.

Anna Salmi
asiantuntija, järjestötyö (Etelä-Suomi)
puh. 09 6226 2017, 050 525 2076
anna.salmi@muistiliitto.fi
Järjestötyön ohjaus, neuvonta ja kehittäminen.

Satu Tommola
asiantuntija, kansallisen muistiohjelman järjestöllinen toteuttaminen
puh. 09 6226 2012, 044 727 7400
satu.tommola@muistiliitto.fi
Kansallinen muistiohjelma, Muistibarometri, muistikummitoiminnan verkkokurssit, Muistiaktiivit-verkosto

Anna Valkeajoki
juridinen asiantuntija, Arjen asiamies -hanke
puh. 09 6226 2030, 044 727 7404
anna.valkeajoki@muistiliitto.fi
Arjen asiamies -hankkeen juridinen sisältö ja neuvonta.

Mailis Heiskanen
neuvontakoordinaattori
puh. 09 6226 2018, 050 571 3551
mailis.heiskanen@muistiliitto.fi
Muistineuvo- ja Vertaislinja -puhelinpalveluiden valtakunnallinen koordinaatio, Tukinet-keskustelupalsta, Muistiluotsikoordinaatio ja verkoston tuki (Etelä-Suomi).